czwartek, 30 maja, 2024
zs2warcislaw.eu
promocja

Technik usług fryzjerskich

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

Zawód fryzjera stylisty od lat cieszy się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem, jest potrzebny zarówno w kraju jak i za granicą. Zdobyte kwalifikacje pozwalają otworzyć własny salon czy studio stylizacji fryzur, a także rozwijać swoje umiejętności na studiach kosmetycznych czy szkołach wizażu.

W trakcie nauki oprócz podstawowych technik fryzjerskich takich jak strzyżenie, koloryzacja, pielęgnacja i stylizacja uczniowie zdobywają umiejętność kreowania wizerunku klienta, projektowania i doboru fryzury do kształtu twarzy, sposobu ubierania czy okazji. Swoje umiejętności uczniowie zdobywają w dwóch profesjonalnych pracowniach fryzjerskich, podczas praktyk zawodowych w salonach, a także podczas zajęć wyjazdowych. Odnoszą sukcesy w licznych konkursach fryzjerskich.

Praktyki zawodowe przyszli fryzjerzy odbywać mogą również poza granicami naszego kraju.

Umiejętności nabywane przez absolwenta kierunku  technik usług fryzjerskich:

-wykonywanie  wszystkich usług fryzjerskich zgodnie z oczekiwaniami klienta,  począwszy od odżywiania włosów, masażu skóry głowy, przez strzyżenie i koloryzacje, kończąc na modelowaniu i utrwalaniu fryzury,

– wykonywanie nowoczesnych zabiegów  za pomocą specjalistycznych aparatów i środków fryzjerskich,

-obsługiwanie programów komputerowych służących do projektowania graficznego,  doboru fryzur,  wizualizacji wizerunku,

– dobieranie  fryzury do typu urody, kształtu twarzy, sylwetki,

– dobieranie  i  profesjonalne wykonanie makijażu stosownie do pory dnia i okoliczności (makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny, fantazyjny itp.).

Zawód obejmuje dwie kwalifikacje:

FRK.01 wykonywanie zabiegów fryzjerskich – egzamin w klasie trzeciej

FRK.03 Projektowanie i dokumentowanie fryzur- egzamin w klasie piątej

Perspektywy zawodowe

Zawód fryzjera daje możliwość pracy w salonach urody, stylizacji, zakładach fryzjerstwa damskiego i męskiego (barber),  charakteryzatorniach,  jako fryzjer teatralny lub filmowy, a także otworzyć własną działalność.

Kończąc naukę w zawodzie technik usług fryzjerskich  absolwent może kontynuować edukację na uczelni wyższej, najczęściej jest to kosmetologia lub szkoły wizażu.

Skip to content