czwartek, 30 maja, 2024
zs2warcislaw.eu
Aktualności

Sprawozdanie – Szkolenie „Przedłużanie włosów”

W dniach  13-15 marca 2023 r. odbyło się „Szkolenie z przedłużania włosów innowacyjną i nieinwazyjną metodą Minibondes i Nanobondes” dla uczestników projektu pn.: „Zawodowcy przyszłości”- Kompleksowe wsparcie szkół zawodowych w Szczecinku w celu podniesienia jakości kształcenia oraz dostosowania do wymagań gospodarki i rynku pracy. Szkolenie odbyło się w pracowni fryzjerskiej na terenie szkoły.
W szkoleniu wzięło udział 5 uczennic z technikum fryzjerskiego oraz jeden nauczyciel. Ogólna liczba godzin praktycznych i teoretycznych na 1 uczestnika kursu wynosiła 24 godziny,  w tym: 12 godzin zajęć teoretycznych (45 min/1h) i 12 godzin zajęć praktycznych (60 min/1h). W ramach szkolenia uczestnicy nabyli umiejętności z zakresu: metod przedłużania i zagęszczania włosów, pielęgnacji przedłużonych włosów, etapów prawidłowej konsultacji z klientem, przygotowania stanowiska do przedłużania i zagęszczania włosów, doboru odpowiedniej metody, gatunku, koloru i długości włosów, zasad stylizacji przedłużonych włosów oraz ściągania przedłużanych włosów i ponowne ich zakładanie.  
Dzięki zdobytym umiejętnościom uczestnicy szkolenia będą mogli spełnić oczekiwania bardzo wymagających klientów. Ponadto mają świadomość, że w takiej branży należy ciągle się szkolić, śledzić nowinki i trendy w świecie fryzjerstwa. Warsztat własnych doświadczeń budować przez lata. 
Skip to content