czwartek, 30 maja, 2024
zs2warcislaw.eu
Aktualności

Nowe Horyzonty Zawodowe

Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV realizuje projekt pt. NOWE HORYZONTY ZAWODOWE finansowany z programu Unii Europejskiej Erasmus+. Jest to projekt opracowany i koordynowany przez nauczycieli z naszej szkoły. Główne działanie projektowe to  trwające 3 tygodnie praktyki zawodowe uczniów technikum w Sofii w Bułgarii (we wrześniu 2021). Zawody objęte projektem to:

– technik żywienia i usług gastronomicznych – 10 osób,
– technik logistyk – 10 osób,
– technik hotelarstwa – 5 osób,
– technik usług fryzjerskich – 5 osób.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z konsorcjum ETN (europejski lider w organizacji zagranicznych praktyk), którego bułgarskim przedstawicielem jest Bulgaria Gateway. Ze środków projektu uczniowie będą mieli sfinansowane zajęcia językowe i psychologiczno-kulturowe, zakwaterowanie, transport, ubezpieczenia oraz otrzymają gotówkę na wyżywienie. Z uczniami do Bułgarii pojedzie dwóch opiekunów – nauczycieli angielskojęzycznych z naszej szkoły. Koordynatorami projektu są Barbara Miłaszewska-Kołodziejczak (kierownik praktycznej nauki zawodu) i Marcin Taraska (wicedyrektor).

Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się uczniowie klas 2, 3 i 4 technikum. Regulamin rekrutacji i dokumenty rekrutacyjne można pobrać z wiadomości w systemie Librus, w sekretariacie lub u wicedyrektora (uwaga: proszę poczekać ze składaniem dokumentów do momentu wystawienia ocen za 1 półrocze). Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji proszę kierować do  wicedyrektora Marcina Taraski.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE !

ZYSKAJ NOWE HORYZONTY ZAWODOWE NA PRAKTYKACH W SOFII !

Skip to content