Praktyki zawodowe w Rimini.

Pierwsze dni praktyk w Rimini- realizacja projektu POWER VET „Praktyki zagraniczne uczniów – szansa na lepszą pracę w przyszłości”

Za nami pierwsze dni pobytu w przepięknej Italii, a ściślej mówiąc w Regionie Emilia – Romania,
w mieście Rimini.
Podróżowaliśmy 12 godzin, by tutaj dotrzeć, ale wspaniałe widoki, pogoda i bliskość plaży oraz Morza Adriatyckiego wynagrodziły nam trudy podróży.

W poniedziałek, 04 września br. 24 uczestników projektu (czyli My) i dwóch naszym nauczycieli-opiekunów (p. Marzena Wojewoda – Tyluś i p. Barbara Miłaszewska-Kołodziejczak) wraz z przewodnikiem z Sistema Turismo (nasz zagraniczny partnerwą część Rimini, odbyliśmy szkolenie w siedzibie ETN – Sistema Turismo , podczas którego przedstawiono zasady poruszania się po mieście, rozdano mapy i autobusowe bilety miesięczne oraz omawiano kwestie związane z odbywanie praktyki zawodowej.

Tego samego dnia pierwsze osoby spotkały się ze swoimi pracodawcami, by poznać zakres obowiązków w pracy oraz grafik.
Wtorek (05.09.2017r.) to dzień spotkań u pracodawców i rozpoczęcia praktyk. Jednak po południu, nasz partner projektowy – grupa ETN, oddział Sistema Turismo, zorganizował nam mecz plażowej piłki siatkowej. Drużyną przeciwną okazała się inna grupa uczniów z Polski, ze szkoły w Mielcu, która również przebywa w Rimini na praktykach. Górą byli nasi i po godzinie, z uśmiechem na twarzach wróciliśmy brzegiem Adriatyku do hotelu Kursaal, w którym mieszkamy, a 5 osób pracuje.
Przed nami kolejne dni wypełnione pracą, obowiązkami i przyjemnościami, np. wycieczką do Wenecji i włoskim wieczorem filmowym. Ale o tym napiszemy następnym razem.

 

Skip to content