piątek, 21 czerwca, 2024
zs2warcislaw.eu
Aktualności

Konkurs fryzjerski – Sylwester 2016

Dnia 6 grudnia odbył się po raz trzeci w naszej szkole konkurs fryzjerski. Tym razem tematem przewodnim był „Sylwester 2016″. Sześć uczestniczek prześcigało się w tworzeniu pięknych fryzur, makijażu i stylizacji. Konkurs poprzedził pokaz mody na przestrzeni wieków przygotowany przez uczennice klasy IV TUF. Zaprezentowały one fryzury, ubiór i makijaż ze stylów następujących epok: Grecję – reprezentowała Natalia Janusz, w zwiewnej białej sukni i charakterystycznej wydłużonej ku tyłowi fryzurze; Z wysoką fryzurą ozdobioną kwiatami i w stroju dopasowanym do epoki rokoko – wystąpiła Aleksandra Dolat; Renesansowa suknia, fryzura podniesiona ku górze i ozdobiona biżuterią, to wcielenie Joanny Jaszewskiej; Pięknie prezentowała się również modelka – Patrycja Nachmann- przybliżając nam stylizację barokową; Lata XX i XXX z ich charakterystycznymi cechami w ubiorze i uczesaniach – pokazały nam Justyna Krasucka i Agnieszka Zdun; Kolorowe lata 80, dokładnie odwzorowane, zaprezentowała nam Agata Kaźmierska; ostatnia z modelek Oliwia Olszewska wystąpiła w sukni ślubnej z lat 2000.

Po prezentacji fryzur z epok przyszedł czas na pokaz fryzur i stylizacji konkursowych. Modelki wystąpiły przed publicznością i Jury w składzie: Pan wicedyrektor Marcin Taraska, Pani Dorota Golecka, pani Justyna Groblewska. W konkursie brały udział fryzjerki ze swoimi modelkami:
Anna Kumorowska z Martą Tomczyk, Natalia Kujawka z Roksaną Szymańską, Joanna Sobczak z Karoliną Szumyło, Klaudia Kuryłowicz i Daria Dominikowska, Katarzyna Czerwińska z Katarzyną Cybak, Aleksandra Kozioł i Wójt Magdalena.
Każda stylizacja 6 modelek zachwycała dbałością o szczegóły, dobór dodatków, makijażu i stroju zgodnego z tematem konkursu. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, po burzliwych i emocjonujących debatach, wyłoniono finalistki konkursu: trzecie miejsce zdobyła Anna Kumorowska, druga nagroda przyznana została Katarzynie Czerwińskiej, zwycięzcą stylizację przygotowała Klaudia Kuryłowicz, zdobywając główną nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Nr2 „Warcisław”.
Organizatorki konkursu w składzie: Dorota Golecka , Sylwia Zelmanowska i Aldona Beńko serdecznie gratulują zwycięzcom i zapraszają do udziału w zmaganiach konkursowych za rok.

Skip to content