czwartek, 30 maja, 2024
zs2warcislaw.eu
Aktualności

Wycieczka do Poznania.

Klasy o profilu logistycznym oraz grupa uczniów technikum handlowego spędziła dzień 6 kwietna w Poznaniu. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Międzynarodowego Centrum Produkcyjnego Beiersdorf Manufacturing NIVEA. Przed wejściem na halę produkcyjną każdy uczestnik musiał umyć i zdezynfekować ręce oraz nałożyć odzież ochronną. W czasie zwiedzania uczniowie zapoznali się m.in. halą naważalni , procesem produkcji kremu, mogli zobaczyć moment nakładania go w słoiczki oraz pakowania już gotowego wyrobu.
Chyba na całym świecie nie ma takiej atmosfery kibicowania jaka jest na stadionie Inea w Poznaniu! Obiekt, dość oryginalny, wspaniale prezentuje się tak w dzień jak i w nocy. Wypełnienie stadionu na poziomie 42 tysięcy kibiców.

Podczas zwiedzania zobaczyliśmy między innymi: Salę Konferencyjną, Szatnię Gości, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, Lożę Prezydencką, Salę Legend czy Trybunę Prasową oraz Lokomotywę. Przewodnik przekazał nam ciekawe informacje o ogromnych nakładach finansowych związanych z budową stadionu na Euro 2012 oraz kosztów związanych z utrzymaniem obiektu.
Ostatni punkt naszego zwiedzania to podróż w głąb Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa!
ŠKODA AUTOLAB to pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z 5 stref mogliśmy skorzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić!
Każdy uczeń skorzystał z symulatora zderzenia i dachowania, zapoznaliśmy się z parametrami technicznymi samochodu, dowiedzieliśmy, jak ważne jest zawieszenie, strefa zgniotu i poduszki powietrzne. Nauczymy się odzyskiwać energię z hamowania i poznaliśmy zasady eko jazdy. Bo samochody wcale nie muszą być wrogiem środowiska. „Bezpieczna podróż” to praktyczne wskazówki co do załadunku samochodu. Okazuje się, że przestrzeń bagażową można wykorzystać do maksimum, uwzględniając zasady bezpieczeństwa. W strefie „Kino”, zaprezentowano widowiskowe filmy edukacyjne. Wizyta w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa to dobra lekcja dla nas wszystkich, niezwykle przyjemna i efektowna.
I oczywiście nie obyło się bez wizyty KFC

Skip to content