czwartek, 30 maja, 2024
zs2warcislaw.eu
Uncategorized

I Szkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Logistycznych.

 

Pierwszy raz w historii naszej szkoły odbył się Konkurs Wiedzy i Umiejętności Logistycznych.
Zorganizowany został dla uczniów klasy II i III technikum logistycznego. I właśnie z tego powodu konkurs przebiegał na dwóch poziomach. Jeden, to poziom pierwszej kwalifikacji zawodowej, drugi – drugiej.
Konkurs podzielony był na dwa etapy (tak jak egzamin) -> część teoretyczną w formie testu jednokrotnego wyboru i część praktyczną -> rozwiązanie zadania problemowego. Czas na rozwiązanie obu części to 180 minut. Rywalizacja odbyła się 24 kwietnia.
Konkurs był trudny. Choć jego uczestnicy po rozwiązaniu zadań byli zadowoleni ze swojej pracy, to wyniki okazały się dla niektórych bardzo zaskakujące i w niektórych przypadkach druzgocące.
Prace były sprawdzane w taki sam sposób, w jaki robi to Okręgowa Komisja Egzaminacyjna (OKE), według „ich” klucza rozwiązań.
A kto był najlepszy… w zakresie kwalifikacji A.30 (organizowanie i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania) zwyciężyli: I miejsce – Joanna Deus, II miejsce – Damian Nowakowski i III miejsce – Patrycja Brancewicz. W zakresie kwalifikacji A.31 (zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych)najlepsi to: I miejsce – Łukasz Wentowski, II miejsce – Olga Chmura i III miejsce Dawid Łysak.

Skip to content