piątek, 21 czerwca, 2024
zs2warcislaw.eu
Aktualności

Nauka strzelania z broni palnej na strzelnicy w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze

26 stycznia br. uczniowie pierwszej klasy Branżowej Szkoły 1 stopnia wzięli udział w nauce strzelania z broni palnej na strzelnicy w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze, w ramach lekcji EDB. Strzelnica wirtualna, którą posiada ZS Nr 7, jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.

Na Początku instruktor ppłk rez. Jacek Papiewski zapoznał uczestników z zasadami bezpieczeństwa oraz jak celować z broni palnej, kto może posiadać broń i na jakich zasadach może z niej korzystać. Następnie uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Jedna grupa zapoznawała się z budową i zasadami obsługi broni, a także jej rodzajem. Druga grupa udała się na strzelnicę wirtualną, gdzie uczyła się strzelania bronią wyposażaną w naboje gazowe. Z kolei trzecia grupa była na strzelnicy z bronią pneumatyczną.  Każda z grup zmieniała się rotacyjne.

Wizyta na strzelnicy dostarczyła uczestnikom wielu emocji, bardzo się podobała i mam nadzieję, że w przyszłości będą podobne wyjazdy. Myślę, że tego typu lekcje, to ciekawy sposób na zainteresowanie uczniów przedmiotem i skuteczne pokazanie, jak należy obchodzić się z bronią.

Skip to content